2013

21. 7. 2013 - Setkání Strakatých tornád v Prokopském údolí

Bylo to naše vůbec první setkání s dalšími strakáči. Většina byla o měsíc a kousek starší než Orin, věkově nám byl nejblíž Bastien Zlí-Rů, který je o 3 týdny starší. Pravda, byla jsem hodně zaskočená z toho, že Orinek byl buď stejně velký nebo o něco větší než všichni zúčastnění. Jen Bastík mohutně vyčuhoval nad námi. Co se elánu týče, tak Orinek s Bastíkem vyhráli. :o)) Vycházka byla super a Orinka se podařilo vyřídit na dva dny. Paráda!

Fotky najdete ZDE.

 

13. - 15. 9. 2013 - Setkání srakáčů ve Svojanově

V září jsme si s Orinkem udělali dlouho plánovaný výlet na Moravu. Na sraz strakáčů jsem chtěla už několik let i bez psa, ale nakonec byla má první návštěva už s vlastním strakáčkem. Co víc si přát. Víkend byl naprosto úžasný. Seznámila jsem se s mnoha moc milými lidmi a jejich strakáči. Zjistila jsem, že Orin je takový normálně střeštěný strakáč, vlastně je vcelku vychovaný a hodný oproti jiným číslům. Zvláště, co se samoty týče, všude okolo nás to vylo a zvlykalo, jen Orinek byl poslušně potichu. Och, jak jsem se dmula pýchou. :-)

Počasí nám sice moc nevyšlo, celé to propršelo a zima byla taky velká, ale zvládlo se to kupodivu bez jediného nachlazení. Ubytování nic moc, zvláště přístup vedení tábora byl hrozný, ale nálada všech lidí to krásně zahrála do outu. Bylo nám prostě fajn a takový táborák za deště pod deštníky má taky něco do sebe. :o)) Prostě když je fajn parta, nic jiného není potřeba. Orinek byl vyřízenej 3 dny, ale šťastnej jak nikdy. :-)

Fotky najdete ZDE.

 

9. 11. 2013 - Strakatá procházka kolem Radyně

Výlet na Radyni byl dá se říci i spojen s druhým srazem štěňat ze Strakatého tornáda a tak tam měl Orin plno starých kámošů. Nicméně to by nebyl Orinek, aby si neudělal kámoše z každého, koho potkal. :-) Výlet to byl moc vydařený už od počátku, kdy se jelo vlakem nejprve do Plzně, odtud dále do Starého Plzence a nakonec autem nahoru na Radyni. Parta lidí, která se tam sešla byla nad očekávání velká (cca 25 psů) a bylo to moc fajn. Sama jsem ráda viděla známé tváře a musím říci, že trasa byla skvěle vymyšlena, moc se mi líbila. Kopce nám nevadí a příroda byla opravdu okouzlující.

Snažila jsem se fotit, ale počasí mému chabému foťáku mco nepřálo. Nepršelo, ale bylo až na konec stále pod mrakem. Nicméně několik se jich podařilo. Fotky najdete ZDE.

 

17. 11. 2013 - Pochod na Kleť

Jako každý rok jsem se zúčastnila pochodu z Českých Budějovic na Kleť, který pořádá již tradičně Jihočeská univerzita. Letos to bylo poprvé s Orinkem a kvůli němu jsem se rozhodla si trasu zkrátit. Přeci jen je 35km na 7měsíčního pejska ještě hodně a tak jsme vlakem dojeli do Holubova a odtud se šlo pěšky jen nahoru a pak zase dolů do Plešovic (12km). Trochu jsme posléze chodili i po ČB a tak celá trasa byla asi 20km... no, řeknu to takhle... Orinek se nezdál vůbec unavený. :-D Takže příště jdeme celou trasu bez úlev!

Jinak se Orinek vyběhal z kopce a do kopce, až jsem ho musela brzdit a brát na vodítko, aby si nezlomil nohu. Legrace byla, když jsme se vraceli již potmě do Plešovic. Orinek svítil červeně a dva jeho kamarádi modře a zeleně. Pak se k nám teda přidala taky červená borderka, což už bylo trochu ztížení podmínek, ale vtipné to bylo stále. Musím prcka pochválit, poctivě se mi chodil stále hlásit! Fotky jsem nedělala.

 

7. - 8. 12. 2013 - Mikulášský víkend v Krkonoších

Byla to akce půl pracovní a půl z vlastní iniciativy a Orinek mohl jet se mnou a jsem za to ráda. V hotelu neměli problém s pejskama a Orin se setkal s mnoha různými pejsky všech věků. Jeho největší kámoš byl německý ovčák James. Čím mě Orinek naprosto odrovnal byla jeho nehorázná drzost, když se nejprve seznámil beze strachu s místním hlídacím rotwailerem na řetězu a další den ho dokonce odlákal dál od jeho kotce, aby mu vyžral jídlo... když jsem zjistila, co dělá, polil mě pot, že to byl Orinův poslední počin v životě, ale ten malej parchantík si odkráčel prostředkem, oblizoval se a ještě hodil ten jeho výraz "Co jako je?!", když jsem ho k sobě rychle volala z cizího kotce. Fotky a možná i video snad budou časem.