2014

5. 1. 2014 - Kolem Hostivařské přehrady

Naše první strakatá akce hned z kraje roku byla v Praze. Procházka se mi moc líbila a ještě víc byl nadšený Orinek. Sešlo se totiž opět hodně strakáčů (okolo 23) a ještě ke všemu to byl zajímavý terén plný bahna a vody - ráj pro čtyřnohého raubíře. A tak se vylítal do sytosti se všema novýma kamaráda a mně nezbylo nic jiného než ho po této vycházce poprvé v jeho životě komplet vykoupat i s šampónem. Vycházka to byla docela dlouhá a já si to společně s Bárou a strakatým skorosousedem Edou ještě prodloužila. Rozhodly jsme se nikam nevracet pomocí MHD, ale hezky to dojít pěšky. Opravdu vydařená vycházka - jo a Orin poprvé nebyl nejmladším zúčastněným. :-)

Na tuto vycházku jsem také vzala poprvé svůj nový foťák a učila se s ním fotit, takže fotodokumentaci berte s rezervou. Fotky najdete ZDE.

 

1. 3. 2014 - Strakaté venčení ve Stromovce

I přes své nachlazení jsem se nakonec rozhodla nevynechat toto společné venčení v Praze. Orina už moje nemoc notně otravuje a já jsem za minimálního chození měla šanci Orina unavit aspoň do konce dne. To se taky podařilo, jupí! Orin byl nadšený a i když už není úplné štěně, byl naprosto bezproblémový a ani Cíněnku, která byla po nakrytí, nikterak neobtěžoval (narozdíl od ostatních psů). Jsem na něj pyšná. Na co nejsem pyšná je to, že se mi třikrát vykoupal v rybníku a utopil v něm i jeho svítící obojek, ale snad se ho podaří vysušit a zprovoznit. Vycházku jsem si užila já i on. Fotky jsem nedělala, ale fotografů tam několik bylo, tak pak přidám odkazy.

 

8. 3. 2014 - Od pramenů Motolského potoka

Na tuto vycházku jsem se moc těšila a musím říct, že se mi její trasa děsně moc líbila. Ze Zličína jsme došli pěšky až na Bílou Horu a to tolika krásnými místy, že jsem tudy určitě nešla naposledy. Moc krásná místa! Sešlo se i hodně strakáčů a musím se pochválit, že se mi podařilo několik velmi pěkných fotek! Pro nás vycházka bohužel neměla moc příjemnou dohru. Orin na několik minut zmizel a museli jsme se vydat ho hledat. Na místě jsem myslela, že se odpojil kvůli jinému psovi a pak jen omylem běžel na druhou stranu. DOma se pak ukázalo, že oním lákadlem nebyl jiný pes, nýbrž vyhozené zbytky z uvyřeného králíka. Orinek to vše slupnul a pak to doma hodinu zvracel a další den vykakával. :-( Naštěstí se to obešlo bez větších obtíží. Fotky najdete ZDE.

 

5. 4. 2014 - Zlatá cesta kolem Jílového u Prahy

Nakonec se mi podařilo najít čas i na tuhle vycházku a když nám Bára s Edou nabídli odvoz v autě, nebylo co řešit. :-) Vycházka to byla opět moc hezká. Plná především nekonečných luk a pastvin s mnoha koňmi. Orinek se opět vyběhal, strakáčů se na to sešlo dostatek. I na této vycházce nás ke konci potkala další velká smůla. Ale měli jsme štěstí v neštěstí, statkář byl rozumný a nemělo to pro nás větší dohru. Nicméně pro mne a doufám i Orina to mělo velké ponaučení. Fotkám se dařilo i na této vycházce, můžete se přesvědčit ZDE.

 

27. 4. 2014 - Plzeňská procházka

Za odvoz na tuto vycházku moc děkuji Ivaně! Jako bonus navíc jsme měli zastávku u její švagrové na chalupě, kde Orin mohl řádit dvě hodiny se třema dalšíma psama na zahradě a rozhodně toho využil. Dvouhodinový náskok byl na Orinkovi posléze znát. O to víc kvůli většímu vedru, což je asi jediná věc, která dokáže to moje psisko zničit. Poprvé za celý Orinkův žvit jsem zažila, že si orin lehnul a odmítal jít dál. :o)) To vše se změnilo, když se dorazilo k rybníčku. Orin se tam koupal tak dlouho, až se skoro rozpustil, ale jako by najednou únava nebyla a už zase lítal. Doma pak padnul úplně včerpán. Úžasné! :-) Fotky z akce ZDE.

 

15. 6. 2014 - Procházka ve Zruči-Senci u Plzně

V den mých narozenin jsem si nemohla nechat ujít další vycházku u Plzně. A tak jsem hned po práci vyjela opět s Ivanou (a Bonnie) a se Zuzkou (a Speedym a Benem) směr Plzeň. Za chvilku jsme byli tam, i když auto bylo slušně přepejskováno a pohled na nás musel být hodně legrační. :o)) Vycházka se moc povedla. Opět nám přílo štěstí a počasí vyšlo moc příjemné. Naštěstí jsme i vodu potkávali častěji, takže Orin vše zvládnul. Zastávka byla i pro nás ostatní v hospodě, což opravdu bodlo. Hermelín měli luxusní!  Foto ZDE.

 

21. 6. 2014 - Malá vycházka podél Motolského potoka

Protože se nám s naší čtveřicí psů v autě líbilo, tak jsme si hned domluvili další společnou vycházkua  já konečně měla šanci si s někým zopakovat moc hezkou vycházku ze Zličína na Bílou Horu. Počasí nám opět přálo. Psíci se vyběhali, Orin nesežral žádného králíka a nakonec jsme se ještě najedli v hospůdce. No nádhera! Foto ZDE.

 

5. - 7. 9. 2014 - Setkání strakáčů ve Věšíně

Tento rok jsem se stala trochu nedobrovolně spoluorganizátorem akce. :o)) Vyšlo nám počasí a vypadá to, že lidé jsou spokojení. Orin si opět zaběhal coursing, což ho opravdu baví a jde mu to. Spokojený byl i na vycházkách, kde se do sytosti vyválel v totálních bažinách a měl vskutku hezkou barvu. V neděli byla výstava a bonitace a tak si Orinek už moc nemohl užít lumpačení, což mne hodně mrzelo. O to víc, když se tam potkal se svými dvěma bratry - Bradem a Julkem. Oba dva jsou pohodáři a jako jedni z mála dospělých psů si normálně hráli a nervali se. Jediné, co setkání zastinovalo bylo několik rváčských psů, které si páničci nebyli schopní nebo ochotní ohlídat, ale naštěstí se nic vážnějšího nestalo. opět se těšíme na další setkání! Foto ZDE (ode mne) a ZDE (od Sojky).