Výstavy

Zde najdete všechny výstavy, které jsme s Orinkem navštívili nebo ty, na které jsme již přihlášeni. Jelikož ne vždy bývá hodnocení zcela objektivní (ať už vlivem nálady rozhodčího, psa, či vystavujícího), ponechám si místo i na vlastní dojmy z výstavy. ;-)

Datum Typ Místo konání Třída Hodnocení Rozhodčí Poznámka
5. 10. 2013 mezinárodní České Budějovice štěňat VN1 Petr Řehánek Orin se rozhodčímu moc líbil a pochválil mu snad vše, zvláště vypíchl, že má správný poměr žluté barvy. Předvedení bylo kupodivu na první výstavu moc hezké.
2. 11. 2013 mezinárodní Praha dorostu VN1 Miroslav Václavík Rozhodčí byl z Orinka nadšený. Přesně mi řekl: "Já vám to řeknu na rovinu, váš pes je velice, velice nadějný a už teď je z něj moc hezký pes. Má úžasnou hlavu, moc se mi líbí." Jsem na něj hrdá. :-)
22. 2. 2014 mezinárodní Brno mladých V2 Olga Dolejšová Orin se dnes moc hezky nepředvedl, ale ani to nebyla velká tragédie. Mínusem bylo to, že před námi byla slintavá plemena a vystavovatelé je ještě ládovali piškotama, takže koberec byl ve stavu, který jsem na výstavě ještě neviděla. A to bylo něco pro Orinka... takže během běhání dost čuchal a pak i jednou při stání v postoji. Jediné, co mne mrzí, bylo to, že rozhodčí nás nenechala ukázat skus v sedě, jak je Orin zvyklý, ale ve stoje si ho "ukázala" sama. Rozhodčí Orinovi přisoudila klešťový skus. :-( Je pravda, že má aktuálně těsný nůžkový, ale klešťový ne. Ale to jsou holt výstavy. Jinak se Orinek líbil a má i hezký posudek.
23. 2. 2014 mezinárodní Brno mladých V1, CAJC Vladimír Javorčík
(SK)
Musím říct, že posuzování tohoto rozhodčího se mi moc líbilo - bral to velmi pečlivě a ohleduplně. Orin měl dneska nůžkový skus - co přes noc chrup dokáže, že? Bohužel Orinek se po příchodu do kruhu opět začuchal do slinty, nedával pozor a rozhodčí (urostlý chlap v černém) se "najednou" zjevil nad Orinem - a ten se ho leknul. Bál se ho, nechtěl se k němu přiblížit a dost couval. Nakonec se podařilo rozhodčímu přiblížit na zuby i varlátka, ale byl to boj. Řekl mi pak, že se mu Orin moc líbí, ale že u strakáčů přisuzuje z posudku 50% povaze a proto nás určitě nenechá vyhrát BOJe. Po ukončení hodnocení jsem rozhodčího poprosila, zda by Orinovi nedal pamlsek, aby si to u něj udobřil, ten souhlasil a Orin k němu bez problémů přišel, olíznul ho a nechal se pohladit, takže hlavně že to byla prostě jen blbá náhoda. Přesto náš první CAJC!
3. 5. 2014 mezinárodní Praha mladých V1, CAJC, BOJ Zdenka Jílková Rozhodčí byla moc milá, v klidu a povídavá, což je skvělé. Orinek se jí hrozně moc líbil. Pochválila mu především stavbu těla, samčí hlavu, úžasně rovná záda a krásný, ladný pohyb. Náš první BOJ a druhý CAJC!
28. 6. 2014 národní Klatovy mladých V1, CAJC, BOJ Petr Řehánek Rozhodčí toho moc nenamluvil a v posudku je jen strohý popis, co je vše v pořádku, nic nebylo vytknuto. Později jsme bojovali o JBIG, rozhodčí byl Leoš Jančík. Trochu jsem nevyhmátla, že se tento den nezúčastnila plemena všech skupin FCI a tak jsem do přípravného kruhu přiběhla ve chvíli, kdy se všichni rozbíhali. Bylo to chaotické a Orin se snažil doběhnout psy před námi, takže místo klusu jsme ukázali převážně pěkný cval. :o)) Nicméně dle mého dojmu se rozhodovalo mezi Orinem a pražským krysaříkem na 3. místo a zaslouženě ho získal krysařík. Dnešním CAJCem Orin splnil podmínky pro uznání titulu "ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION"!
7. 9. 2014 klubová Věšín mladých V1, CAJC, BOJ Hana Petrusová Posuzování této rozhodčí se mi moc líbilo. Vždy si z kruhu vybrala 4 nejlepší, seřadila je a divákům popsala každého psa - kdo má jaké plusy a mínusy a proč je tedy umístila takto. Člověk si z takové výstavy hodně odnese. Paní byla moc milá a ustála i několik nepříjemných lidí pouhým mrknutím oka. Z Orinka byla hodně nadšená, pochválila mu harmonickou statnou psí postavu a hlavu, výborné uši a hřbetní linii. Jen hrudník by mohl být trochu hlubší, ale takto je to dostatečné. Orinek se líbil natolik, že vyhrál, co se dalo v jeho kategorii a následně soupeřil i o BOBa výstavy. Ten nakonec získala Orinova nevlastní ségra Celina, ale paní Petrusová se zmínila, že kdyby tam Celina nebyla, dala by to nám. Osobně se mi líbil víc Akim Lechnapelech, ale samozřejmě si toho moc vážím. Tato výstava byla totiž jednak 1. výstavou Spolku českého strakatého psa a druhak je to v historii strakáčů zatím nejobsazenější výstava! Orinek tak skončil na pomyslné 2. příčce ze 44 psů a to je teprve mlaďoch! Neuvěřitelné! Později jsem ještě zjistila, že díky velkému úspěchu na této výstavě Orinek splnil podmínky k uznání titulu "KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION"!
24. 10. 2014 speciální Brno mezitřída V1, CAC, VSV Andraš Polgar Tato výstava se mi líbila. Byla v příjemném a komorním sále s poklidnou atmosférou. Rozhodčí vždy nahlas ohodnotil silné a slabé stránky každého zvířete a byl velmi milý. Orinek se zde umístil naprosto famózně se suprovým posudkem a i v souboji o BOBa s Celinou z Luční ulice byl rovnocenným soupeřem.
25. 10. 2014 evropská Brno mezitřída V2, rez. CAC Božena Ovesná Orinek na evropské výstavě získal moc hezké umístění, porazil ho jeho brácha Brad, takže to je v rodině. :-) Nicméně z této výstavy jsem byla maximálně zhnusena... úrovní byla horší než mezinárodky, ceny byly nulové nebo velmi směšné a absolutně nejhorší věcí bylo posuzování paní Ovesné. A nazvat to posuzováním bylo už teď velkou poctou. Rozhodčí se víceméně neobtěžovala ani šáhnout na 85% psů, většinu z nich ani nenechala postavit do výstavního postoje, pořadí rozdala při větším štěstí po druhém kolečku v běhu... povětšinou však zapisovala pořadí ve chvíli, kdy psi nastupovali do kruhu a někteří tam ještě ani nestáli. Jednou si stihla popovídat do telefonu během posuzování, odnést si tašku nebo zaujatě pozorovat vedlejší kruh. V naší třídě byl první v řadě Bastien Zlí-Rů, toho absolutně ignorovala a obešla, koukla na zuby letmým ohrnutím pysku Brada, poté to samé u mne a povídá, že je Orin stejný jako Brad. Tak říkám, že jsou bráchové a ona na to, že Orinek má jen delší chlupy. Tak vysvětlím, že Orin je dlouhosrstý a paní rozhodčí částečně překvapeným tónem: aha?! No tak co si o tom máte myslet? Při jejím posuzování vždy dlouhosrstí končili na posledních příčkách... což o to, každý má svůj vkus, ale aspoň by se paní mohla obtěžovat nechat psy v kruhu déle než 30 vteřin, říci pořadí a především si ty psy opravdu prohlédnout a posoudit. Zrovna evropskou výstavu jsem si představovala jako prestižní výstavu, ale bohužel to byla jen jedna velká ostuda, co se našeho kruhu týče, a je mi to velmi líto. :-(
7. 2. 2015 mezinárodní Brno mezitřída --- František Šimek Bohužel jsme tento den na výstavu nedorazili - musela jsem být jinde.
8. 2. 2015 mezinárodní Brno mezitřída V1, CAC Antonín Karban Tohle posuzování pro nás bylo takové zvláštní ze dvou důvodů. Za prvé a to hlavně se Orin absolutně odmítal předvádět a doposavad to byl jeho nejhorší výkon na výstavě. Jeho aktuální změna v chování po prvním pokusu o krytí si vybrala svou daň. Orinka dění v kruhu vůbec nezajímalo, byl velmi nesoustředěný - buď čuchal nebo se zajímal o okolí. Následně nechtěl nechat ukázat zuby a varlátka, i když se nakonec podařilo. Stál jak prase na porážce, ale v pohybu to bylo lepší. Tedy až na finální rozstřel o BOB a BOS, kdy při závěrečném kroužení chtěl dvakrát dohnat fenku před námi (pravda, letěla jak střela) a nebyli jsme vybráni právě proto, že jsme měli nejméně zvládnutý plynulý pohyb. Druhý důvod bylo samotné posuzování pana rozhodčího - moc se mi nelíbilo. Jednak moc neznal standard plemene a druhak se mne ptal, zda to, co si myslí, je pravda a jestli to může říct nahlas. A taky zaměňoval psi a feny. Věru trochu zvláštní (přitom následně posuzoval boxery a velmi dobře!). Jinak byl ale moc milý a Orinek má velmi hezký posudek.
13. 6. 2015 klubová Mladá Boleslav otevřená V1, CAC, KV, BOS Andraš Polgar Tuhle výstavu si budu pamatovat především jako Orinkův velký úspěch v početné konkurenci, ale také jako neuvěřitelně teplý a slunečný den. Strakáči byli naštěstí jako jedni z mála ve stínu. Škoda, že pořadatelé nepostavili stany jako v Klatovech. Pan rozhodčí to dnes bral hopem, což vzhledem k počtu vystavovaných jedinců a počasí bylo jedině moudré. Orinek se umístil famózně! Do závěrečných soutěžích, které byly na přímém slunci, jsem už nešla. Radši jsem Orinka nechala vyčvachtat ve vedlejší řece. :-)
6. 9. 2015 klubová Lednice vítězů V1, CAC Jana Svobodová Další výstava navazující na setkání strakáčů byla pro zúčastněné a unavené psy velmi náročná. Orinek to zvládnul skvěle a jak jsem později zjistila i s roztrženým bříškem na pacce. Paní rozhodčí posuzovala velmi zvláštně. Její slovní ohodnocení moc nesouhlasilo s výslednou "známkou" a tak bylo plno zúčastněných i přihlížejících dosti v rozpacích. Posuzování bylo opravdu důkladné, poprvé někdo Orinkovi přeměřoval délku ocasu například... a tak jsem se dozvěděla, že má Orinek lehce delší ocas, lehce větší uši a těsný klešťový skus. Zbylé věci byly pochváleny. Při boji o KV Orinek neobstál, nicméně i tak tímto oceněním splnil podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ ŠAMPION"!
26. 9. 2015 klubová Mladá Boleslav vítězů V2, rez. CAC Elzbieta Chwalibog (PL) Orinek se dnes v postoji velmi hezky předvedl, možná zatím nejlépe. Horší už to bylo s pohybem, kdy jsem si zavzpomínala na mladá léta a zběsilý úprk někam (háravé fenky zase zapracovaly na zdvižení hladiny testosteronu v mozku :-D ). Posuzování paní rozhodčí bylo bez tlumočníka a paní občas nerozuměl ani zapisovač, ale to by ani tak nebyl ten hlavní problém. Nejhorší bylo to, že paní rozhodčí s lidmi téměř nekomunikovala, takže se hodněkrát stalo, že i lidé v kruhu ani nevěděli, že už je rozhodnuto o vítězi. Bylo to takové zvláštní... Odpoledne jsem s Orinkem a dalšími jeho různě příbuznými sourozenci zaběhla v soutěži o chovatelskou skupinu, ale neumístili jsme se.
30. 4. 2016 mezinárodní Praha šampionů V1, CAC, BOS Zdenka Jílková Dnešní výstava byla taková trochu rychlovka, ale o to víc v pohodě. Paní rozhodčí opět nezklamala. Byla klidná, povídavá a přitom svižná. Ideální volba. Orinek se jí moc líbil, hlavně jeho hlava a že je to od pohledu prostě chlap. Naprostá spokojenost až na naprosto směšné ceny za získané ohodnocení. Mezinárodky jsou v tomto ohledu skutečně trapné.
11. 6. 2016 národní Klatovy vítězů V1, CAC, NV, BOB Ilona Potůčková Vzhledem k sestavě vystavujících strakáčů jsem nečekala vysoké umístění a proto jsem byla výsledkem opravdu zaskočena. Ještě k tomu Orinek dostal velmi lichotivý posudek. Jen vypíchnu "perfektní stavbu těla s výbornou hlavou, hřbetní linií, výborné úhlení a pohyb". Paní rozhodčí se dlouho rozhodovala, komu dát jaké hodnocení a jak určit pořadí, brala to podle mne svědomitě. Odpoledne jsme si šli zaběhnout i v závěrečné soutěži, kterou posuzoval pan Karban. Vzhledem k naší předchozí zkušenosti s ním jsem neočekávala nějaký valný výsledek a tak se také stalo. Zaběhli jsme si (pro mne se Orinek poprvé v závěrečném kruhu hezky předvedl, až na kratičký úvod) a šli domů. :-) Díky velkému úspěchu na této výstavě Orinek splnil podmínky k uznání titulu "KLUBOVÝ ŠAMPION"!
4. 9. 2016 klubová Javorová Skála vítězů V3 Linda Voláriková (SK) Dnešní pohodová výstava se mi moc líbila. Paní rozhodčí nejprve nechala předvést svého vlastního psa, aby začátečníci věděli, co od nich bude požadováno. Později okomentovala každého pejska publiku. Orinek má suprový posudek a i mne potěšilo, že celkově vychválila naší třídu. Psi byli všichni označení za výborné a pochváleno bylo i předvedení. My jsme nakonec skončili jako třetí ze tří v naší třídě, zaslouženě. Orinek neudělal žádnou zásadní chybu, jen ho to moc nebavilo a chyběla mu tam ta jiskra. Ostatní se lépe předvedli. Je radost běhat v takové "konkurenci". Posuzování fen se mi později už tolik nelíbilo, ale to už záleží na vkusu každého. :-)
22. 4. 2017 mezinárodní České Budějovice šampionů V1, CAC, BOS Zdenka Jílková Posuzování bylo velmi rychlé a než jsem se vzpamatovala, bylo po všem. To mne trochu zklamalo, ale přiznám se, že jsem tuto výstavu brala spíše jako výlet, takže mi to tolik nevadilo. Výsledek suprový a díky němu Orinek splnil podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ GRAND ŠAMPION"!
1. 7. 2017 národní Klatovy vítězů --- Karel Hořák Bohužel jsem po velmi náročném týdnu neměla síly jet na výstavu.